Site Rehberi
kapakbak.com
Türkiyenin ilk ve tek kapak veri tabanı.


kapakbak; Türkiye’de basılan her kitabın, ön ve arka kapakları ile ilk 5 sayfasını takip edebileceğiniz, inceleyip okuyabileceğiniz bir web sitesidir.
Ayrıca raf adlarını bile sizin yazabileceğiniz kendinize özel sanal kütüphanenizi oluşturmanızı sağlayan bir sosyal paylaşım sitesidir.


Site Rehberi


kapakbak Üst Kısım:
kapakbak facebook, kapakbak twitter, kapakbak pinterest hesapları,
Logo
Üyelik bölümü,
Arama bölümü,
Kategoriler bölümü
Sosyal medya paylaşım butonları


kapakbak Anasayfa: 3 bölümden oluşmaktadır:
Yeni Çıkan Kitaplar: Siteye yüklenen kitaplardan basım tarihine göre en yeni olanlar bu bölüme gelmektedir.
Siteye Son Yüklenen Kitaplar: Basım tarihine bakmaksızın, siteye yükleniş tarihine göre en yeni olanlar bu bölüme gelmektedir.
Günün Türü: Her gün bir kitap türü günün türü olarak seçilmektedir. Ve o türe ait kitaplardan bazıları anasayfada görünmektedir.


Kapaklardan birini tıkladığınızda, kitabın tüm bilgilerinin bulunduğu sayfaya ulaşıyorsunuz.


kapakbak Kitap sayfası: Burada kitabın ön ve arka kapakları ile ilk 5 sayfasını okuyabilirsiniz.
Kitabın dilediğiniz sayfasını sosyal medya hesaplarınızda paylaşabilirsiniz.
Sanal kütüphanenizi oluşturmak için: “Okudum, Okuyorum, Okuyacağım, Favorilerime ekle, Kütüphanemde var” butonlarına tıklamanız yeterlidir. Hangi butona tıklarsanız, profilinizde ilgili bölüme kitap otomatik olarak gidecektir.
Beş seçeneğe ilave olarak kendiniz “Özel Listele”rinizi oluşturabilirsiniz. Sınırsız sayıda liste oluşturabilir ve böylece kütüphanenizi dilediğiniz gibi düzenleyebilirsiniz.
Kitap sayfasının alt bölümünde ise, bu kitabın hangi kullanıcıların listelerinde olduğunu görebilirsiniz.


kapakbak Profil sayfası: Bilgilerinizin ve sanal kütüphanenizin bulunduğu sayfadır. Profil bilgilerinde “kullanıcı adı” dışında sadece sizin izin verdiğiniz bilgiler görünür. Dilerseniz sadece kullanıcı adınız görünür, dilerseniz mail adresinizden sosyal medya hesaplarınıza kadar tüm bilgileriniz. Kitaplardan beğendiğiniz bir alıntıyla profilinizi güzelleştirebilirsiniz.
Takip ettiğiniz kullanıcıları ve sizi takip eden kullanıcıları görebilirsiniz.

Not: kapakbak, tüm kitaplara eşit mesafede durmak ve obejektif bir veri tabanı olmak istediği için, site üzerinde herhangi bir yorum veya puan verme seçenekleri sunmamaktadır. Kitaplar hakkında fikirlerinizi; kapakbak facebook, kapakbak twitter hesaplarımıza yazabilirsiniz.

Keyifli kullanımlar..